عضویت العربیة English
امام علی علیه‌السلام: برترین جهاد آن است که انسان روز خود را آغاز کند در حالى که در اندیشه ستم کردن به احدى نباشد. من لا یحضر الفقیه، ح 5762

مذهبی

در مورد خدا

نام پرسشگر: ناشناس
با سلام آیا سوال پرسیدن در مورد وجود خدا گناه است؟ آیا زیر سوال بردن وجود خدایی که نه زاده شده و نه زاییده گناه است؟ ( خدا از کجا به وجود آمده است)

ودی

نام پرسشگر: ناشناس
سلام من یک ورزشکار فوق حرفه ای هستم و شنیده ام منی در قدرت ورزشکاران تاثیر منفی فراوان دارد آیا در ودی( همان چیزی که بعد از ادرار میاید)همان مواد مغذی منی هست؟ آیا ودی نوعی منی است و مواد آنرا دارد؟ آیا ودی هم بر قدرت ورزشکار حرفه ای مثل من تاثیر دارد چون من شنیده ام ودی بعد از ادرار همه میاید

ادامه محتلم شدن مکرر در خواب

نام پرسشگر: علیرضا آرامش
معذرت میخوام اگه میشه به دو سوال من هم پاسخ دهید1 آیا دلیل محتلم شدن هر سه روز در خواب نمیتواند این باشد که هر وقت در خواب می آید وقتی از خواب میپرم جلویش را میگیرم و باعث میشود منی کامل خالی نشود و چند روز بعد خالی شود؟ 2 یا دلیلش این است که من به چیز های بد فکر میکنم و فقط به مرحله برانگیختگی میرسه اما بیرون نمیادو اون مایع منی تولید میشه و بعدا از جایی مثل خواب مجبور میشه که خالی بشه که من تو سایت ها خوندم بهش میگن سیلان منی

پاک کنندگی ماشین لباسشویی

نام پرسشگر: اعظم صالحی
سلام رهبری در مورد پاک کردن ماشین لباسشویی فرمودند که اگر اب در موقع اب کشی تمام قسمتهای لباس و ماشین را فراگیرد حکم به طهارت است، امر واصحی است که ماشینهایی که درب انها از پهلو باز میشود، در هنگام ابکشی اب به تمام قسمتهای شیشه و لاستیک ورودی ماشین نمیرسد، درحالی که موقع شستشو کف پودر با این محلها برخورد کرده، چیزی است که عینا مشاهده کرده ام با این توصیفات ما نباید لباسها و ماشین را پاک بدانیم؟ من در گذشته حکم به طهارت میدادم حال وظیفه در قبال گذشته و حال چیست؟

محتلم شدن مکرر در خواب

نام پرسشگر: علیرضا
پس علت محتلم شدن مکرر من در خواب هر سه روز یه بار به چه علت است؟ آیا میتواند علتش این باشد که هربار محتلم میشوم در خواب وقتی از خواب میپرسم سعی میکنم جلویش را بگیرم یا علت هر سه روز یک بار محتلم شدن چیز دیگری؟

محتلم شدن مکرر در خواب

نام پرسشگر: آرامش
سلام من یه سوال داشتم و خواهش میکنم کمکم کنید من سه ماه پیش به بلوغ رسیدم و اولش هر سی روز یک بار در خواب محتلم میشم اما الان یکی دو هفته است هر سه روز یک بار در خواب محتلم میشم و همون یکی دو هفته است من به چیزهایی فک میکنم اما فقط به مرحله برانگیختگی میرسه اون قدر فک نمیکنم که منی خارج بشه خواهش میکنم کمک کنید؟ إیا مرحله برانگیختگی باعث تولید منی میشه و منی اون موقع خارج نمیشه و بعدا خارج میشه؟

در مورد پرداخت حق کپی رایت ترم افزار موبوگرام

نام پرسشگر: اعظم
سلام دو ماه از موبوگرام استفاده کردم ولی مو بو روی گوشیم بود از بازار خریداری نشده بود، در صورتی که طراحان مو بو اجازه چنین استفاده ای را نداده بودند. قصد پرداخت هزینه این برنامه را داشتم که با فتوای رهبری روبه رو شدم که استفاده از تلگرام را حرام اعلام کرده اند حال سوال اینجاست با توجه به اینکه مو بو در راستای هدفهای تلگرام است؛ هرچند طراحان آن ایرانی هستند باید هزینه نرم افزار را بپردازم یا کمک به دشمن بحساب میاید و رهبری آن را حرام اعلام کرده اند چون رهبری هرگونه سود رساندن به دشمن را جایز نمی دانند جواب دهید آیا پرداخت هزینه نرم افزار به مو بو چه حکمی دارد؟

فرق زن ومرد

نام پرسشگر: ناشناس
عذرخواه این قسمت سوم و ادامه ی سوالم هست. لطفا مشاور این متن رو به همراه دو پیام قبلی بخونند، ممنون روزی پیامبر اکرم به خانه حضرت زهرا آمدند . حضرت علی و حسنین (صلوات الله علیهم اجمعین) هم در خانه حضور داشتند . پیامبر خطاب به اهل بیت خود فرمودند : چه میوه ای از میوه های بهشتی میل دارید بمن بگوئید تا به جبرائیل بگویم از بهشت برایتان بیاورد. امام حسین که در آن روزگار در سنین کودکی بودند از بقیه اهل خانواده سبقت گرفتند. رفتند در دامن رسول خدا نشستند و عرضه داشتند : پدر جان به جبرائیل بگوئید از خرماهای بهشتی برای ما بیاورد . و حضرت رسول اکرم هم به خواسته حسین خود جامه عمل پوشانیدند و به جبرئیل دستور دادند یک طبق از خرماهای بهشتی برای اهل بیت بیاورد. مدتی نگذشت که جبرائیل یک طبق خرمای بهشتی را آورده و در حجره حضرت زهرا سلام الله عليها گذاشت. پیامبر خطاب به دختر خود فرمودند : فاطمه جان یک طبق خرمای بهشتی در حجره تو نهاده شده است ، آنرا نزد من بیاور . حضرت زهرا آن طبق را آوردند و نزد پدر گذاشتند. پیامبر خرمای اول از درون ظرف برداشتند و در دهان سرور جوانان اهل بهشت امام حسین نهادند و فرمودند « حسین جان نوش جانت ، گوارای وجودت » سپس خرمای دوم را از درون ظرف برداشتند و در دهان دیگر سرور جوانان اهل بهشت امام حسن نهادند و باز فرمودند «حسن جان نوش جانت ، گوارای وجودت ». خرمای سوم را در دهان جگر گوشه خود حضرت زهرا نهادند و همان جمله را هم خطاب به حضرت زهرا بیان کردند. خرمای چهارم را هم در دهان حضرت علی نهادند و فرمودند « علی جان نوش جانت‌، گوارای وجودت » خرمای پنجم را از درون ظرف برداشتند و باز دوباره در دهان حضرت علی نهادند و همان جمله را تکرار نمودند . خرمای ششم را برداشتند، ایستادند و در دهان حضرت علی گذاشتند و باز همان جمله را تکرار کردند. در این هنگام حضرت زهرا فرمودند : پدر جان به هر کدام از ما یک خرما دادید اما به علی سه خرما و در مرتبه سوم هم ایستادید و خرما در دهان علی گذاشتید . چرا بین ما اینگونه رفتار کردید ؟ رسول اکرم خطاب به دختر خود فرمودند:فاطمه جان وقتی خرما در دهان حسین نهادم ، دیدم و شنیدم که جبرائیل و مکائیل از روی عرش ندا بر آورده اند که : «حسین جان نوش جانت ، گوارای وجودت » من هم به تبع آنها این جمله را تکرار کردم وقتی خرما در دهان حسن نهادم باز جبرائیل و مکائیل همان جمله را تکرار کردند و من هم به تبع آنها آن جمله را گفتم که « حسن جان نوش جانت ». فاطمه جان وقتی خرما در دهان تو نهادم دیدم حوری های بهشتی سر از غرفه ها در آورده اند . و می گویند « فاطمه جان نوش جانت ، گوارای وجودت » من هم به پیروی از آنها این جمله را تکرار کردم.اما وقتی خرما در دهان علی نهادم شنیدم که خداوند از روی عرش صدا می زند « علی جان نوش جانت ، گوارای وجودت » . به اشتیاق شنیدن صوت حق خرمای دوم در دهان علی نهادم باز هم خداوند از روی عرش ندا زد که «هنیأ مرئیاً لک یا علی » نوش جانت ، گوارای وجودت علی جان.به احترام صوت حق از جا برخاستم و خرمای سوم در دهان علی نهادم ، شنیدم که باز خداوند همان جمله را تکرار کرد و سپس به من فرمود:« یا رسول الله بعزت و جلالم قسم اگر تا صبح قیامت خرما در دهان علی بگذاری من خدا هم می گویم علی جانم نوش جانت ، گوارای وجودت».

فرق زن ومرد

نام پرسشگر: ناشناس
میبخشید این ادامه ی سوال قبلیم هستش من این متن رو که در آخر متن قرار میدم رو خوندم و خیلی برام سواله. چرا در متن. به امام حسن وحسین جبرئیل ومیکائیل گفتند نوش جانت؟ ولی حال آنکه به حضرت فاطمه حوری های بهشتی گفتند نوش جانت ؟؟؟؟؟؟. و حالا اصلا نگوییم به حضرت علی خدا گفت نوش جانت. ولی چرا به حضرت زهرا حوری های بهشتی گفتند نوش جانت؟ این در حالی هست که در پاسخ یکی از پاسخگوهای مذهبی در پاسخ به خانمی برای سوالش در مورد تفاوت زن ومرد از حوری های بهشتی چنین گفتند : (عین خود جمله ایشان ) : وعده ی حوری برای کسانی است که در مرتبه ی پایین قرار دارند والا کسانی که در بهشت رضوان هستند اهمیتی به حوری نمیدهند وخداوند هم به چنین کسانی وعده ی حوری نمیدهد وعده ی حوری برای کسانیست که در دنیا چیزی جز ارضای غرایز،اعم از غریزه ی خوردن وغریزه ی جنسی نداشتند . با این اوشاف. این نشانه ی پایین بودن مقام حضرت زهراست چرا حداقل جبرئل ومیکائل به حضرت زهرا هم میکفتند نوش جانت. اونها که دیگه نا محرم نبودند. این ها برای من نشون میده زن مقام داره. نمیگیم بی ارزشه. ولی مقامی در درجه هایی بسیار بسیار پایینتر از مرد داره. اگر بخوان زن و مرد و حیوان رو درجه بندی کنن. اول حیوان. بعد زن. وبعد مرد. چرا که خدا حیوانات رو هم دوست داره پس نمیگیم زن رو دوست نداره. اما خدا زن رو انسان آفرید. ولی اونقدر حقیر آفرید. که از این کار خدا خیلی بدم میاد. چون زن و مرد دارن باهم زندگی میکنن. ولی زن کتک خور مردهایی هست که خدا مستقیم در قرآن با اونها حرف میزنه از این خدا بدم میاد. ببخشید این حرفهام خیلی داره زجرم میده ودیگه نمیتونم ایمان قبلی رو داشته باشم. لطفا جواب خصوصی به سوالم بدید. ولی لطفا با احساسات و یا نظرات خودتون رو برام ننویسید چون نمیتونم قبول کنم. سوالام زیاده ولی امیدوارم تونسته باشم سوالم رو درست منتقل کرده باشم

شرعي

نام پرسشگر: كفاشي
سلام. خوني كه بعد ازمعاينه پزشك ازفرج خانم خارج ميشود چه حكمي دارد.

آیا ختم 40 روزه دعای توسل داریم؟

نام پرسشگر: خ.ن
با سلام آیا ختم 40 روزه دعای توسل داریم؟در منابع معتبر همچین چیزی هست ؟

من حوزا ام ولی وافعا عاشق وانشگاه افسری ام ایا میتونم برم

نام پرسشگر: علیرضا
من حوزوی ام ایا میتونم برم دانشگاه افسری

تشویق به خواندن نماز

نام پرسشگر: ابوالفضل
برادری دارم نسبت به خواندن نماز بی اهمیت است به چه طریق میتوان با توجه به اینکه متاهل میباشد اورا به نماز خواندن تشویق کرد

خمس

نام پرسشگر: ابوالفضل
باسلام بنده 18 سال متاهل شده ام وتاکنون خمس پرداخت ننموده ام ودر حال حاضر دارای یک منزل مسکونی ویک خودرو هردو را چون کارمند بانک هستم جمعا با دریافت 250 میلیون تومان وام که دریافت کردم خریداری نموده ام که ماهیانه اقساط آن را از حقوقم پرداخت مینمایم با توجه به این که همسرم نیز شاغل است برای محاسبه خمس با اطلاعات ذیل به چه صورت خواهد بود در یک شرکت مبلغ 80 میلیون تومان سرمایه گذاری دارم که تا کنون عایدی نداشته واصل پول نیز برگشتش معلوم نیست تعدادی سهام نیز از طریق بانک برای ما خریداری شده که فعلا هیچ چیزی از آن مشخص نیست تعداد 4 هزار سهام قدیر صندوق بازنشستگی دارم همسر یک زمین باغی به مبلغ 70 میلیون تومان خریداری کرده ودر حال حاضر 10میلیون تومان پس انداز از ناحیه وام دریافتی دارم سال مالی قراره پایان همین ماه30آبان باشد تکلیف چیست

دلیل قیمت کم برخی از اجناس

نام پرسشگر: سید علیرضا
سلام سوال من در مورد خریدن انگشتر از دست فروش هایی هست که مثلا انگشتر 700 هزار تومانی رو به قیمت70 یا کمتر میفروشن . در حالی که ما نمیدونیم صاحب اصلیش کیه یا اینکه راضیه یا نه / میخواستم بدونم خرید و استفاده از اون انگشتر ها اشکالی داره یا نه ؟

پدرم تا به حال خم و زکات ندهده برای جبران چه کنم؟

نام پرسشگر: ناشناس
سلام. پدرم تا به حال خمس و زکات نداده و من از این بابت نگرانم .ولی ما وضع مالی خوب نداریم و بدهکارم هستیم تورو خدا جواب بدید در اینده خود چه کنم تا این ها جبران شوند؟

کف دست

نام پرسشگر: زهرا
سلام من کف هر دو دستم بصورت خیلی واضح فقط 8 هست دلیلش چی هست؟ معنی خاصی دارا

کسب تکلیف از مادرم

نام پرسشگر: ناشناس
باسلام سوالی خدمت شما بزرگواران داشتم. عدم انجام کاری که به خاطر نهی مادر باشد(مادرم گفته اگه اون کارو انجام بدی مشمول الضمه ی من هستی) در صورتی که انجام آن به صلاح من است ولی مادر از آن بی اطلاع است چه حکمی دارد؟ کاری است که روح وروان مرا آرام وآینده ی مرا روشن میکندو اگر آن را انجام ندهم دیوونه میشم؟ حالا برای کسب تکلیف من باید به حرف مادرم گوش دهم یا صلاح واینده ی خودمو درنظر بگیرم؟

آیا تناسخ واقعیت دارد؟

نام پرسشگر: محمدحسین
با سلام و درود فراوان. با توجه به تجربیات افرادی که از تناسخ گفته اند،آیا تناسخ واقعیت دارد؟؟

توسل به معصومین و درخواست از آنها و ....

نام پرسشگر: مرضیه
به نام خداوند مطلق سلام خدمت شما مشاور بزرگوار من مدتی هست که مسایل مذهبی ذهنم را درگیر کرده است. ببینید من به توسل و درخواست از امامان معصوم معتقد بودم. اما مدتی هست که به طور جدی حس میکنم و باور پیدا کردم تنها خداوند قادر به براورده کردن نیازهای من هست و جز از خودش نباید بخوام. و خب از کودکی در خانواده مذهبی بزرگ شدم که همیشه تو مغز من رفته از امامان و بخواهید حاجت میدهند. من با توجه به چند آیه قرآن که خداوند فرمودن فقط از خدا بخواهید تا اجابت کند، دیگه نمیتونم مث قبل توسل و ... داشته باشم. کمی ذهنیاتم آشفته شده ولی واقعا حس خاصی دارم. حس پرستش فقط یک معبود و درخواست از یک معبود. در حالی که در گذشته مدام در حال درخواست از 14 معصوم بودم. خواستم ببینم نظر شما مشاور گرامی در این زمینه چی هست؟ سپاس