عضویت العربیة English
يکشنبه، 3 مرداد 1395 (سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل)
امام حسن علیه‌السلام: هر کس احسان‌هاى خود را برشمرد، بخشندگى خود را تباه کرده است. بحارالأنوار، ج 74، ص 417
مسیر جاری : صفحه اصلی/انجمن ها/دین پژوهی/حجاب و عفاف

نقش بی حجابی در ایجاد اختلالهای زنان و مردان

نقش بی حجابی در ایجاد اختلالهای زنان و مردان
پنج شنبه 8 اردیبهشت 1390  10:35 ب.ظ

برهنگی زنان که پیامدهایی همچون آرایش و عشوه گری و امثال آن به همراه دارد ، مردان و به ویژه جوانان را در یک حال تحریک دایم قرار می دهد .
تحریکی که سبب کوبیدن اعصاب آنان و ایجاد هیجان های بیمار گونه عصبی و گاه سرچشمه ارماض روانی می شود .

.[تصویر: j7wb9l095q8h4smoi2m.jpg]


اسلام می خواهد مردان و زنان مسلمان روحی آرام ،اعصابی سالم و چشم و گوشی پاک داشته باشند و این یکی از فلسفه های حجاب است .


در جامعه ای که حجاب وجود دارد و تحریکات جنسی به حداقل رسیده است .


انسان ها به سوی خدای بزرگ اوج می گیرند . مردی که وقتی صبح از خانه بیرون می آید ، چشمش را فرو می بندد و با خانم هایی بر خورد می کند که همیشه پوشیده اند و توجه این مرد به عبودیت خدا و خدمت به جامعه است با مردان دیگری که همیشه در معرض تحریک جنسی قرار داند تفاوت فراوانی دارد .کشش های جنسی زن و مرد را مبتلا می کند به گونه ای که در مسیر اوج خود زمین گیر شوند . برای همین است که پیامبر اسلام (ص) می فرمایند :


((زنی که خود را آرایش کند و با بهترین لباسها از خانه خارج شود تا مردم او را ببینند فرشتگان آسمانها و زمین اورا لعنت می کنند و وی مورد خشم خداوند است تا بمیرد و وارد آتش شود . ))


پوشش و حجاب به دلیل این که در متعادل کردن غریزه خود نمایی و تبرج زن نقش اساسی دارد عامل مهمی برای جلوگیری از بخش بزرگی از اظطراب ها و دغدغه ها ی فکری زن ومرد است .آزادی زن در خود آرایی و به نمایش گذاشتن جلوه زنانه اش در جامعه و برهنگی باعث افراط در تجمل و توجه به زیبایی ها ی ظاهری می شود و این توجه افراطی می تواند اختلال های روانی را درزن نیز به دنبال داشته باشد .دلیل این کار هم روشن است . همیشه کارها به دلخواه پیش نمی رود و باعث بروز نگرانی ها یی برای زنان خود نما می شود چه بسا رقیبی جوان تر و زیباتر از راه برسد و شکار آنان را برباید . با مرور زمان و بالا رفتن سن رد پای چین و چروک در چهره ی زنان پیدا می شود و آنها را از نگاه ها می اندازد این نگرانی ها زن را به پهنه ی امراض روانی وارد می کند .اسلام با واجب کردن حجاب بهترین راه را برای حفظ و بقای عزت ، شرف ، انسانیت ، عواطف واحساسات با ارزش زن و مرد ترسیم می کند . مباحثی که اگر به آن توجه نشود مشکلات عدیده و حادی را برای جامعه ی انسانی فراهم می کند و گاه جامعه را به سوی نابودی می کشاند . کمی فکر کنیم و به آینده خود و جامعه ی بشری بیندیشیم و بدانیم که عمل به دستورات اسلام و حفظ حرمت و عزت زن و مرد است.لفظ حجاب عامل رهایی از بند شیطان و بهره بردن از نور معنویت و ایمان است . حفظ حجاب باعث رسیدن به کمال انسانی است . حفظ حجاب عامل رهایی زن و مرد از امراض و اختلالهای روانی است . از این رو اسلام بر آن پای می فشرد و پیامبر ( ص) و اولیای الهی( ع) همواره بر آن تاکید می کنند .از امام علی بن ابی طالب ( ع) روایت شده است : روزی به محضر رسول خدا ( ص) شرفیاب شدم .در کنار بقیع نشسته بودیم . آن روز هوا سرد و بارانی و زمین اندکی مرطوب بود . در آن حال دیدیم زنی که بر الاغی سوار است از مقابل ما عبور کرد مسیر حرکت زن ناهموار بود و ناگهان دست الاغ در گودالی فرورفت و زن از بالای آن به زیر افتاد . تا چنین شد رسول خدا ( ص) صورت خود را از طرف آن زن بر گرداندند . اصحاب عرض کردند : ای رسول خدا ، آن زن پوشش کامل دارد .رسول خدا (ص) سه مرتبه فرمودند : خداوند دارندگان پوشش کامل را مورد غفران و آمرزش خود قرار دهد .سپس فرمودند : ای مردم اندام خود را کامل بپوشانید و بدان وسیله همسران خود را که از منزل خارج می شوند از نامحرمان حفظ کنید .

gh_golpa

gh_golpa
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 1224
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها